Porady

Zalety zamieszkania w Starej Miłosnej

Poznaj zalety zamieszkania w Starej Miłosnej.

Więcej

Bezpieczny kredyt 2% jako wsparcie w zakupie własnego mieszkania

 Zapowiadany program “Pierwsze Mieszkanie” ma ruszyć już w lipcu bieżącego roku. 

Więcej

Nowe mieszkanie, w odniesieniu do preferencji mieszkaniowych

Co decyduje o wyborze mieszkania? Co sprawia, że decydujemy się na zakup mieszkania od dewelopera na warszawskiej Pradze Południe, Targówku czy Woli?

Więcej

PRAGA POŁUDNIE ATRAKCYJNA DZIELNICA NA ZAKUP NOWEGO MIESZKANIA OD DEWELOPERA

Praga Południe to popularna dzielnica wśród osób zainteresowanych zakupem nowego mieszkania od dewelopera. Praga Południe oferuje swoim potencjalnym mieszkańcom wiele udogodnień.

Więcej

10 NAJWAŻNIEJSZYCH ZMIAN DLA NABYWCÓW W NOWELIZACJI USTAWY DEWELOPERSKIEJ

Nowelizacja Ustawy o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego lub domu jednorodzinnego, zwanej potocznie ustawą deweloperską, wchodzi w życie 1 lipca 2022 roku i zawiera szereg przepisów, które nakładają na deweloperów dużo nowych obowiązków. Wszystkie inwestycje rozpoczynające sprzedaż po 1 lipca 2022 roku będą musiały być realizowane zgodnie z nową ustawą. Przedsięwzięcia deweloperskie, w których rozpoczęcie sprzedaży nastąpiło przed dniem 1 lipca, będą realizowane według dotychczasowych przepisów (aczkolwiek nie dłużej niż do 1 lipca 2024 r.).

 

Więcej

Jakie zmiany wprowadza ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego we własność ?

Z dniem 1 stycznia 2019 wchodzi w życie Ustawa o przekształceniu użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów. Poniżej przedstawimy jakie najważniejsze zmiany zostają w związku z nią wprowadzone. Obecnie realizowane przez T1 Deweloper inwestycje posiadają (z wyłączeniem inwestycji Roztocka) własność hipoteczną gruntu i nie dotyczą ich zmiany wynikające z powyższej ustawy.  

Więcej