Porady

INFORMACJE O UŻYTKOWANIU WIECZYSTYM

Użytkowanie wieczyste to forma własności gruntu, uregulowana prawnie w kodeksie cywilnym. Jest to jedna z trzech obowiązujących form własności gruntu, pośrednia pomiędzy własnością hipoteczną i ograniczonym prawem rzeczowym. Prawo użytkowania wieczystego obowiązuje od lat 60-tych XX wieku, co ciekawe do lat 90-tych była to praktycznie jedyna możliwa forma nabycia gruntów należących do Skarbu Państwa lub samorządów terytorialnych w miastach.

Więcej

RZECZYWISTE KOSZTY KREDYTU MIESZKANIOWEGO

Banki prześcigają się w kreowaniu promocji kredytów mieszkaniowych. Brak prowizji, atrakcyjna marża lub niższe składki na ubezpieczenia to parametry, które zachęcają do skorzystania z oferty. Jednak korzystne warunki powiązane są również z określonymi wymogami wobec klienta. Warto poświęcić chwilę na przeanalizowanie szczegółów, aby uniknąć przykrych rozczarowań podczas spłaty naszego kredytu.

Więcej

JAK ZWIĘKSZYĆ ZDOLNOŚĆ KREDYTOWĄ PRZY KREDYCIE HIPOTECZNYM

Zdolność kredytowa- czym jest?- należy ją rozumieć jako możliwości Kowalskiego do spłaty zobowiązań w określonym czasie.  PAMIĘTAJ że jest najważniejszym czynnikiem weryfikowanym przez bank podczas procedury kredytowej i determinuje wysokość udzielonego kredytu. Zadbaj o swoją wiarygodność kredytową przed złożeniem wniosku kredytowego w banku. 

Więcej

JAK WYBRAĆ DEWELOPERA PRZY ZAKUPIE MIESZKANIA NA RYNKU PIERWOTNYM

Nowe mieszkanie… wspaniały pomysł,  spełnienie marzenia nie jednej rodziny czy singla. Z tą przyjemnością wiąże się natomiast wiele kwestii formalnych. Aby euforia towarzyszyła także po podjęciu decyzji musimy sprawdzić wiele rzeczy: możliwości finansowania, wybór mieszkania, jego stron świata, jakość wykonania, lokalizację oraz bezpieczeństwo transakcji. Jak sprawdzić u kogo bezpiecznie?

Więcej

Jakie dokumenty zebrać do kredytu hipotecznego dla mieszkań z rynku pierwotnego?

Aby ułatwić Państwu przebrnięcie przez formalności związane z uzyskaniem kredytu hipotecznego, przygotowaliśmy krótka listę dokumentów, które będą niezbędne do sprawnego przejścia przez tę procedurę.

Więcej