Porady

Zalety zamieszkania w Starej Miłosnej

Stara Miłosna to część dzielnicy Wesoła znajdującej się południowo-wschodniej części Warszawy. Jest to spokojna i zielona okolica, ale jednocześnie też bardzo dobrze skomunikowana. Głównymi drogami biegnącymi przez Starą Miłosną są DK 92 (Trakt Brzeski) i DK 17. Obecnie po otwarciu części trasy S17 możliwy jest szybki dostęp do trasy S2. Z Inwestycji Rumiankowa Stara Miłosna do trasy S17 można dojechać w 3 minuty. Jest  to istotne dla osób, które chcą szybko dojechać w inne rejony Warszawy.

Komunikacja miejska w Starej Miłosnej to przede wszystkim linie autobusowe i kolejowe.  Komunikacja autobusowa zlokalizowana jest wzdłuż ul. Jana Pawła II, która jest główną ulicą obszaru Starej Miłosnej, a także Traktu Brzeskiego, al. Marszałka Józefa Piłsudskiego i ulicy 1 Praskiego Pułku.
Ze Stacji PKP Warszawa Wesoła i Warszawa Wola Grzybowska odjeżdżają pociągi SKM oraz PKP. Podróż do ścisłego centrum zajmuje ok. 25 min. z przystanku PKP Warszawa Wesoła .

Część obszaru Starej Miłosnej wchodzi w skład Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Znajduje się tam   wiele atrakcyjnych szlaków turystycznych, a do lubianych spacerowych miejsc należy m.in. Macierowe Bagno czy też  torfowiska Ługi: Biały, Zielony i Kaczy. Oprócz nich, obecne są tu liczne malownicze stawy i glinianki, są to ślady dawnej działalności człowieka, związane z wydobywaniem torfu.
Na terenie parku  wyznaczonych jest wiele ścieżek  rowerowych i pieszych. Jest to idealne miejsce dla osób ceniących sobie aktywność fizyczna, jak i spokojne spacery.

Stara Miłosna to także doskonale rozwinięta infrastruktura handlowo – usługowa. Mieści się tam wiele sklepów, kawiarni, restauracji.  Mieszkańcy mają dobry dostęp do placówek medycznych, zarówno państwowych, prywatnych jak i do gabinetów specjalistycznych. Są tu także rejonowe i prywatne przedszkola oraz szkoły podstawowe i licea. Warto zaznaczyć, że do końca roku 2023 ma zakończyć się budowa nowego obiektu edukacyjnego — Liceum Ogólnokształcące nr CLXIII.

Można śmiało powiedzieć, że Stara Miłosna to samodzielne „miasto”, znajduje się tu pełna infrastruktura życia codziennego. Do tego obszar otoczony jest zielenią. Stara Miłosna to idealne miejsce dla osób, które szukają ciszy, zieleni i spokoju, ale nie chcą rezygnować z wygody i dostępu do miasta.