Porady

PRAGA POŁUDNIE ATRAKCYJNA DZIELNICA NA ZAKUP NOWEGO MIESZKANIA OD DEWELOPERA

Praga Południe to popularna dzielnica wśród osób zainteresowanych zakupem nowego mieszkania od dewelopera. Praga Południe oferuje swoim potencjalnym mieszkańcom wiele udogodnień.
Bogata, rozwinięta infrastruktura, liczne restauracje i kawiarnie, sklepy, centra handlowe, bardzo dobra komunikacja z centrum Warszawy, a jednocześnie zieleń i parki oferujące możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu wśród śpiewu ptaków. Dodatkowo, dzielnica ta oferuje również mnóstwo atrakcji kulturalnych.
Wszystkie atuty Pragi Południe, w połączeniu z bardzo dobrą komunikacją z centrum Warszawy sprawiają, że dla wielu, Praga Południe to doskonałe miejsce na zakup mieszkania w stolicy. Przyciąga ona zarówno młodych ludzi, jak i całe rodziny z dziećmi, które rozważają zakup mieszkania w Warszawie.
Praga Południe jest dzielnicą rozwijającą się, a oferta nowych inwestycji na sprzedaż w tej lokalizacji utrzymuje się na stałym poziomie.  W związku z potencjałem dzielnicy, wiele osób rozważa możliwość zakupu w niej mieszkania z rynku wtórnego.
Czy biorąc zatem pod uwagę kwestię zakupu mieszkania na Pradze Południe, warto wybrać mieszkanie od dewelopera, bezpośrednio z rynku pierwotnego, czy zdecydować się na rynek wtórny?
Odpowiedź nie jest jednoznaczna, gdyż zależy od czynników, takich chociażby jak preferencje mieszkaniowe, wymarzona lokalizacja i budżet. Jeśli zdecydujesz się na zakup mieszkania z rynku wtórnego, będziesz miał potencjalnie większy wybór lokalizacji, ponieważ starsze mieszkania zazwyczaj znajdują się w różnych częściach tej dzielnicy. W przypadku zakupu mieszkań z rynku wtórnego, warto jednak wziąć pod uwagę wysokość opłat (np. wysokość czynszu do wspólnoty, czy spółdzielni), bądź utrudniony dostęp do miejsc parkingowych, a wręcz często ich brak.
W przypadku zakupu mieszkania na rynku pierwotnym, tj. nowego mieszkania od dewelopera możesz oczekiwać, iż jest ono wykonane z nowoczesnych materiałów. Deweloper dba również o Twój komfort, dając Ci często możliwość personalizacji wykończenia, np. poprzez zmianę układu ścian działowych, czy wręcz personalizację instalacji wewnętrznych. Pozwala to na wykończenie mieszkania zgodnie z indywidualnymi preferencjami, co daje nam możliwość stworzenia idealnego mieszkania. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego, od dewelopera, masz bezpieczeństwo związane z prawami kupującego, w szczególności z tytułu ochrony Ustawą o ochronie praw nabywcy lokalu mieszkalnego i domu jednorodzinnego, a także rękojmi na mieszkanie i gwarancji na jego elementy. Zapisy rękojmi nie muszą być wpisane w umowę nabycia mieszkania, ale zapewniają Ci możliwość dochodzenia swoich roszczeń względem dewelopera przez okres 5 lat od momentu zakupu nieruchomości. Jest to gwarancja ustawowa, która obowiązuje sprzedawcę i daje kupującemu prawo do żądania naprawienia lub wymiany wadliwych elementów w ciągu określonego czasu od momentu zakupu.
Nowe mieszkania budowane są zwykle zgodnie z najnowszymi standardami i przepisami, ponadto, deweloperzy często oferują różnego rodzaju programy wykończenia, bądź oferty atrakcyjnego finansowania.
Podsumowując, wybór mieszkania, zależy od Twoich indywidualnych preferencji. Oferta mieszkań z rynku pierwotnego na Pradze Południe może Cię zainteresować swoją różnorodnością,  w porównaniu do innych dzielnic Warszawy. Warto zatem zapoznać się z wybranymi inwestycjami nowych mieszkań w tej lokalizacji.
Być może jedno z nich okaże się dla Ciebie idealne.
Zachęcamy za zapoznania się z naszymi inwestycjami na Pradze Południe Koprzywiańska 7 https://www.t1.pl/nowe-mieszkania-w-warszawie/praga-poludnie/koprzywianska  oraz Apartamenty Saskalia https://www.t1.pl/nowe-apartamenty-w-warszawie/saska-kepa/saskalia